Verilerinizi Geri Getirin-1

Merhaba Arkadaşlar,

Bugünkü konumuz yukarıda da belirttiğimiz gibi, silinen verilerimizi nasıl geri getirebiliriz onu inceleyeceğiz.

Hemen başlayalım…

Tüm verilerimiz değerli tabii. Silinmesini ya da zarar görmesini istemeyiz. Bunun için birçok veri saklama,geri getirme ve şifreleme programları, uygulamaları geliştirilmiş. Bizim için verilerimizi geri getirmeye yarayan EaseUS programından bahsedeceğiz.

EaseUS Programı Silinmiş tüm Fotoğraf,Video,Msoffice programlarındaki tüm dosyaları(.pdf,pptx vs.) sizler için ayrı ayrı dosyalayarak geri getirir. Bu program sadece USB bellekteki silinen verileri değil disk sürücüsünde ki silinen tüm verileri de sizler için geri getirir. Tabi her program da olduğu gibi ücretli sürümü de mevcut.Ücretli sürümün de sizden herhangi bir GB sınırlaması yapmazken ücretsiz sürümün de silinen verilerinizin sadece 2GB’lik kota sınırını aşmayacak şekilde geri getirir.

Buna rağmen birçok programdan daha iyi olan bu program, eski olan birçok veriyi de geri getirir.

Geri getirilen verileri kurtarmadan da önizleme yaparak inceleyebilme özelliğini de bizlere sunar.Windows’un birçok sürümünde çalışır. EaseUS verilerinizi taramak için 2 seçenek sunar:

1-Hızlı TaramaBu tarama şekli bilgisayarınızdaki dokümanların büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Ortalama 5 dk gibi bir süre içerisinde bu işlemi gerçekleştirir.

2-Derin Tarama: Bu tarama şekli ise diğerinden farklı olarak daha derinlemesine tarayarak bu işlemi gerçekleştirir. Bu işlem ise belirttiğimiz gibi tekrar dosya sayısına ve büyüklüğüne bağlı olarak değişir ve ortalama 30-60 dk arası bir süre de gerçekleşir.

Programa Buradan ulaşabilirsiniz.


This Post Has One Comment

Bir cevap yazın