Dosya Gizlemek: DeepSound

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizler için derlediğim dosya gizleme programını DeepSound’u açıklayacağım. Malum birçok kişi fotoğraf, video, ya da herhangi bir belgeyi gizleme duygusu hissetmiştir. Bugünkü bahsedeceğimiz program ile ister fotoğraf ister video ya da bir dosya türünü gizleyebileceksiniz.

Programı açıklamaya gelmeden önce hepimizin Mr.Robot dizisini duymuşluğumuz ya da herhangi bir yerde görmüşlüğümüz vardır. Bu diziden kısaca bahsetmek gerekirse;

Bu dizini konusu Hack olayları ile uğraşan bir kişinin bulunduğu durum ya da başından geçtiği olaylardan bahsetmektedir. Bu dizi izlediyseniz, başrol de oynayan Mr.Robot adındaki kişinin dizinin bir bölümünde kullandığını detaylı olarak baktığımızda farketmekteyiz. Başalayalım…

Program şimdilik windows sistemlerinde çalışmaktadır. Programın kullanımı basit olmakla beraber  ücretsiz olarak da  bizlere sunulmaktadır.

Programı indirdiğinizi varsayarak, ilk olarak programı açtığımızda karşımıza gelen ana ekranın üst köşesinde bulunan Add files  kısmına basarak herhangi bir müzik dosyası ya da resim seçerek başlatıyoruz süreci. 

Ardından Settings kısmına gelerek yüklediğimiz dosyanın şifreleme türünü, dosya formatını ve bu dosyanın nereye kaydedileceğini belirtmek için bu ayarları düzenliyoruz.


Bu düzenlemeyi de yaptığımıza göre şifreleme aşamasına geçmek için Encode secret files   kısmına gelerek dosyamızı şifreliyoruz.(güncelleme 2.0)

Şifreleme işlemi de tamamlandığına göre artık bu şifrelediğimiz dosyanın içine gizlemek istediğimiz video ya da resim… Ne tür bir dosyanız varsa Add secret files kısmından dosyanızı ekleyebilirsiniz. Artık sizin şifreleyerek oluşturduğunuz dosyanızın içerisinde başka dosyalar mevcut. Bu gizlediğiniz dosyaları, ilk olarak oluşturduğunuz dosyayı açan biri bunun farkına varamayacaktır. Çünkü oluşturduğunuz dosyada herhangi bir bozulma meydana gelmeyecektir. Sadece oluşturduğunuz dosyanın boyutu biraz daha artacaktır. Örnek vermek gerekirse eklediğiniz dosyanın orijinal boyutu 3mb ise, içerisine gizlediğiniz dosyayla beraber oluşturduğunuz dosya 5mb gibi bir değişiklik oluşacaktır. Tabi bu dosyadan dosyaya göre değişebilir.

Peki bu Dosyalarıma Sonradan Nasıl Ulaşabilirim?

Bu sorunun cevabı da çok basit. Çünkü programın kendisi şifreleme yaparken bir de şifreyi çözme işlemini de bizim için yapmaktadır. Yani dosylarımız şifreli olarak kalmamaktadır. Tabi bu oluşturduğumuz dosyayı tekrar bu programı kullanarak çözümleyebiliriz…

Bu işlemi de gerçekleştirmek için şifreli dosyamızı seçerek   Extract secret files  kısmından dosyamızın içerisine gömdüğümüz diğer dosyalara da ulaşabiliriz. Bu dosya ya dosya gömme işlemini birçok dosyayı kullanarakta yapabilirsiniz.

Mr.Robot dizisini izlemenizi ayriyetten tavsiye ediyorum. Birçok konu hakkında farkındalık yaratabilir…Bir cevap yazın