Aşk’a Teknoloji Etkisi

Eskisi gibi değil hiçbir şey. Sevmek yetmiyor artık bu zaman da. Hele bir de teknoloji bu kadar hızlıyken… Sevmeyi teknoloji ile birleştirmek herkese yaramaz. Eskisi gibi olamaz hiçbir şey.

Seviyoruz hepimiz; her zaman, her gün, her saat bazı şeyleri ya da insanları ya da insanı…

Teknoloji her ne kadar geliştiyse de geleceği daha göremiyoruz. Kimin neyi ya da kimi sevdiğini bilemiyoruz.

Belki teknolojik hayat biraz mutluluk verebilir ama huzur sağlamak zor bu zaman da. İstediğini elde edemedikten sonra teknolojinin faydası olsa ya da mutluluk sağlasa fazla umrunda olmaz belki. Seveceğin ya da sevdiğin kişi uzaklaşıp kaybolurcasına gittiği zaman, teknoloji etkisiz kalabilir(şimdilik belki).

Eskiler mektup ile haberleşirken, sabır diye bir nimet vardı. Eski aşklar, sevgiler, sevdalar… Sabırla güzelleşirken ve sağlamlaşırken, şimdiler teknoloji ile birbirine yakınlaşıp aslında uzaklaşmaktadır. Bu yüzden de  sabrın sadece ismi kalır bizde. Sonuçlar ise hep ayrılık. Suçlu olan insanlar, gerçek suçlu ise teknoloji. Ama biz hiçbir zaman gerçek suçlunun farkına varamayacağız.

Buna rağmen sevmeye devam ediyoruz. Çünkü; her zaman gerçekler göz önüne serilmez. Biraz ince düşünmek lazım. Nasıl ki severken birçok şeyi unutuyorsan, unuttuysan da birçok  şeyi düşünmen gerek.

Eskisi gibi olamayacağına göre teknoloji ile sevmeye devam…


Bir cevap yazın